Gezichten van Kampen – Ria van der Starre

Gezichten van Kampen – Ria van der Starre

Kampen is meer dan stenen, straten en monumenten – Kampen is vooral van de mensen.

In deze rubriek geven we bekende én minder bekende Kampenaren een podium. Aan de hand van een aantal vaste vragen leren we hen beter kennen en ontdekken we hoe zij kijken naar de stad waarin ze wonen, werken en leven. Deze keer leggen we de vragen voor aan Ria van der Starre, die een prachtige opsomming heeft geschreven van haar Kampen… 

Waar moeten mensen jou van kennen en wat moeten we écht over jou weten?
Ik ben Ria van der Starre en inmiddels 80 jaar. Voor mijn vrijwilligerswerk heb ik een lintje ontvangen van burgemeester Bort Koelewijn. Vooral voor mijn inzet voor Stichting Nanai, waarvan ik nu erelid ben. Dit is een Nederlandse actiegroep voor Noord-Amerikaanse indianen.
In 2001 was ik met een werkgroep in Wounded Knee, waar wij vast kwamen te zitten tijdens de aanslagen op de Twin Towers. Een Kamper krant heeft daar destijds een artikel over geschreven.

Ik ben geboren en getogen in Kampen en ben een trotse, rasechte Kampenaar. Ik ben getrouwd met Jan van der Starre, met wie ik inmiddels 63 jaar getrouwd ben.

Hoe lang woon je al in Kampen en in welke wijk?
Eerst heb ik 25 jaar in de Keizerstraat gewoond, op een van de mooiste plekjes. Inmiddels woon ik al 23 jaar boven de Stadsherberg. Daar genieten wij nog iedere dag van. Onze Hanzestad aan de IJssel maakt dat ik nooit ergens anders heb willen wonen.

Wat is er leuk aan de stad Kampen?
Ongeveer 40 jaar geleden, toen Kampen bruiste van de theologie, journalistieke en theaterstudenten, heb ik 15 jaar ’t Kroegje gehad in de Geerstraat, ook wel de Sfeerstraat genoemd. Daar was het altijd thuiskomen, en dat is voor mij nog steeds zo.
In die periode was ik voorzitter van Horeca Kampen. Samen met andere ondernemers heb ik mij ingezet om de stad leefbaarder te maken. Door middel van een handtekeningenactie hebben wij terrasverlenging gerealiseerd, die werd aangenomen door burgemeester Kleemans. Ook heb ik met horecaondernemers partnersteden bezocht, zoals Eilat en Soest in Duitsland. Daarnaast heb ik vrijwilligerswerk gedaan bij Ventura, onder andere bij Kerst in Oud Kampen. Dit maakt dat je je als Kampenaar dienstbaar voelt voor de stad.

Is Kampen volgens jou een open stad voor nieuwkomers? Waarom wel of niet?
In de tijd dat ik ’t Kroegje had, hoorde ik van nieuwe inwoners dat zij zich snel opgenomen voelden in de gemeenschap. Er was en is altijd veel te doen op het gebied van cultuur, muziek en theater. Het beeld dat Kampen alleen uit kerken bestaat, klopte toen al niet meer.

Wat maakt volgens jou een Kampenaar leuk, en wat maakt een Kampenaar minder leuk?
“Ons kent ons” wordt vaak gezegd, maar als er iets moet gebeuren, staan Kampenaren voorop. Zo is ook de bioscoop weer teruggekomen dankzij ondernemers met hart voor de stad. Daar mogen we trots op zijn. Ook op het gebied van zorg zijn er goede voorzieningen.

Wat is jouw favoriete plek in Kampen en waarom?
Mijn vakantieplekje ligt aan de overkant, bij het Paviljoen Hanzezicht. Daar geniet ik van het stadsfront en het terras. Ik kan de Nieuwe Toren zien en het klokkenspel horen, net als thuis.

Wat maakt Kampen voor jou echt ‘thuis’?
Kampen trekt steeds meer toeristen en staat goed op de kaart. Evenementen zoals Full Color Festival, Sail Kampen en de terrassen op het plein dragen daaraan bij en maken de stad levendig.

Als jij één ding mocht veranderen aan Kampen, wat zou dat zijn?
Ik vind dat de gemeente Kampen veel regels heeft, wat het soms lastig maakt voor vrijwilligers en ondernemers om enthousiast te blijven. Dus gemeente Kampen ze doen het voor onze stad…Dusssss kom over de brug met precariorechten enz. enz.

Tot slot: welke Kampenaar zou jij graag in deze rubriek terugzien?
Ik zou in deze rubriek graag Bo Juffer en Jos Hogenbirk terugzien.
Zij zijn een stel dat zich veel inzet voor Full Colour en nog veel meer doet, maar dat kunnen ze zelf het beste vertellen.

Groetjes van een rasechte Kampenaar.

Iedere Kampenaar heeft zijn of haar eigen verhaal – en juist die verhalen maken onze stad zo bijzonder. Ken jij iemand die ook een plek verdient in deze rubriek? Laat het ons weten en stuur je reactie naar redactie@kampenlive.nl

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *