Ontwikkelovereenkomst voor Zandberglocatie in IJsselmuiden ondertekend
Op 17 december hebben wethouder Jan Peter van der Sluis en Maarten van Pijkeren namens Evertsen Bouw Ontwikkeling B.V. de ontwikkelovereenkomst ondertekend voor de Zandberglocatie in IJsselmuiden. Met deze overeenkomst gaat de ontwikkeling van de locatie officieel van start.
De Zandberglocatie is de plek waar voorheen de Zandbergschool stond. Tot het najaar van 2023 was in het gebouw de Voedselbank gevestigd. Het pand is in oktober gesloopt. Op de centraal gelegen locatie komen 12 betaalbare koopappartementen en 4 koopwoningen in de vrije sector. Daarmee wordt ingespeeld op de grote behoefte aan extra woningen in IJsselmuiden.
Evertsen Bouw Ontwikkeling B.V. uit Zwolle werkt een ontwerp uit op basis van het ruimtelijk kader dat de gemeenteraad op 11 juli 2024 heeft vastgesteld. Wanneer het ontwerp in de loop van 2026 gereed is, gaat de ontwikkelaar hierover in gesprek met omwonenden.
De ontwikkeling van de Zandberglocatie vormt het eerste onderdeel van het grotere gebiedsplan Drostenerf. In dit gebied is op termijn ruimte voorzien voor meer appartementen, een nieuwe school, een ontmoetingsplek en andere voorzieningen waar veel vraag naar is.
Wethouder Jan Peter van der Sluis: “IJsselmuiden gaat de komende jaren veranderen. De ontwikkeling van het Drostenerf is een van de plekken waar we onder andere nieuwe woningen gaan bouwen. Dat is nodig, want daar is veel vraag naar. We starten op de plek van de voormalige Zandbergschool. Daarna volgt de rest van het Drostenerf. Met het ondertekenen van de ontwikkelovereenkomst voor de Zandberglocatie zetten we een belangrijke stap in het bouwen van extra woningen. Het is het begin van iets moois: een plek waar mensen zich thuis gaan voelen.”
Ook directeur Maarten van Pijkeren van Evertsen Bouw Ontwikkeling kijkt uit naar het project: “Wij hebben veel ervaring met projectontwikkeling en zijn blij dat we dit project mogen uitvoeren. De regio is voor ons bekend terrein, zo hebben wij aan de Groenestraat in Kampen een appartementengebouw gerealiseerd in een voormalige moskee. We kijken ernaar uit om samen met de gemeente Kampen en de omgeving op de Zandberglocatie ook iets moois neer te zetten.”
De komende maanden worden de plannen verder uitgewerkt. De verwachting is dat in de tweede helft van 2026 wordt gestart met de bouw. Als de planning wordt gehaald, zijn de woningen op de Zandberglocatie in 2028 gereed.
Meer informatie over het project is te vinden op de website van Evertsen Bouw:
https://evertsenbouw.nl/projecten/16-woningen-zandberglocatie-ijsselmuiden/
