Gemeente Kampen houdt grip op woningbouw in Oosterholt
De gemeente Kampen blijft de regie voeren over de mogelijke woningbouw in Oosterholt, een gebied in IJsselmuiden. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten het voorkeursrecht op deze locatie te behouden. Dit houdt in dat grondeigenaren hun grond eerst aan de gemeente moeten aanbieden als ze willen verkopen.
Uit een recent onderzoek blijkt dat het bouwen van huizen in Oosterholt haalbaar is, mits er goed wordt gekeken naar de inrichting van het gebied en de financiële onderbouwing. De gemeente ziet ruimte voor ongeveer 200 woningen. Het gaat om een mix van traditionele huizen en vernieuwende woonvormen, zoals rug-aan-rugwoningen met gedeelde buitenruimtes. Ook zijn er plannen om veel aandacht te besteden aan groen, wateropvang en goede fiets- en wandelroutes die aansluiten op het omliggende landschap.
Toch kan er nog niet direct gestart worden met bouwen. Een belangrijk punt is dat grondeigenaren bereid moeten zijn hun grond te verkopen. Daarnaast vraagt de ontsluiting van het gebied en de nabijheid van agrarische bedrijven om verder onderzoek.
Wethouder Wonen Jan Peter van der Sluis benadrukt het belang van deze stap: “Met dit besluit houden we regie op een belangrijke toekomstige woningbouwlocatie. Oosterholt biedt kansen voor een gevarieerd woonaanbod in een groene omgeving, passend bij de behoeften van IJsselmuiden. We zetten hiermee een stap richting duurzame en betaalbare woningbouw voor onze inwoners.”
De gemeente organiseert in oktober een informatieavond voor belanghebbenden. Daarbij wordt ook het besluit besproken over het voorkeursrechtgebied de Blekerij.
Naast Oosterholt heeft de gemeente op zeven andere plekken in de gemeente voorkeursrechten ingesteld voor woningbouw. Ook daar is inmiddels gekeken of woningbouw haalbaar is. Wanneer en of deze locaties daadwerkelijk ontwikkeld worden, is nog niet duidelijk. Dit najaar bepaalt het college de volgorde en planning van de projecten. Daarbij wordt onder meer gekeken naar geld, beschikbare capaciteit en wettelijke termijnen. Het voorstel gaat daarna naar de gemeenteraad.
