Nieuw schoolgebouw voor VSO De Spanker komt op vertrouwde plek aan het Hoefblad

Nieuw schoolgebouw voor VSO De Spanker komt op vertrouwde plek aan het Hoefblad
De nieuwe Spanker komt op de vertrouwde plek aan het Hoefblad Foto © KampenLive

KAMPEN – VSO De Spanker krijgt een nieuw schoolgebouw, en dat komt op de huidige locatie aan het Hoefblad. De gemeenteraad had vorig jaar al geld gereserveerd voor dit project in de perspectiefnota 2025-2028. De afgelopen maanden onderzocht de gemeente samen met het schoolbestuur zeven mogelijke locaties voor de nieuwbouw. Uit dat onderzoek kwam naar voren dat de bestaande locatie de meest geschikte plek is voor de nieuwe school.

De realisatie van het nieuwe gebouw maakt deel uit van het Integraal Huisvestingsplan Onderwijs (IHP) van de gemeente Kampen. Met dit plan wil de gemeente investeren in toekomstbestendige onderwijshuisvesting. Onderwijswethouder Bernard van den Belt benadrukt het belang van deze ontwikkeling: “Renovatie en nieuwbouw van onderwijshuisvesting was hoognodig. Het is daarom heel mooi dat we nu grote stappen maken om het primair en voortgezet onderwijs in de gemeente van adequate huisvesting te voorzien. Zo bieden we goede faciliteiten die passen bij modern onderwijs. Voor De Spanker betekent dat nu een tijdelijke verhuizing om straks terug te keren op de vertrouwde plek.”

Ook vanuit de school zelf is er enthousiasme over de plannen. Schoolbestuurder Frans Haenen ziet de nieuwbouw als een logische en noodzakelijke stap: “We zijn blij met de komst van de nieuwbouw. Door de groei van het aantal leerlingen is dit voor ons een noodzakelijke stap. Bovendien verwachten we in het nieuwe gebouw over meer faciliteiten te beschikken om onze jongeren optimaal voor te bereiden op hun rol in de maatschappij. Het bouwproces willen we zoveel mogelijk in goed overleg en met betrokkenheid van de buurt vormgeven. We kijken uit naar een schoolgebouw dat een verrijking is voor zowel de buurt als het onderwijs in Kampen en omstreken.”

Tijdelijke verhuizing naar Troelstrasingel
Omdat de bouw plaatsvindt op de huidige locatie, zal VSO De Spanker na de herfstvakantie tijdelijk verhuizen naar het gebouw aan de Troelstrasingel. Op dit moment is daar nog OJS Het Scala gehuisvest. Die school moet eerst verhuizen naar het in aanbouw zijnde Kindcentrum Hanzewijk. De exacte verhuisdatum is nog onzeker, mede doordat nog niet vaststaat of het kindcentrum op tijd van voldoende elektriciteit kan worden voorzien.

Na het vertrek van Het Scala moet het pand aan de Troelstrasingel bovendien worden aangepast aan de behoeften van het voortgezet speciaal onderwijs. Voor deze verbouwing én de verhuizing van de inventaris van De Spanker vraagt het college een aanvullend budget van € 397.000. De gemeenteraad beslist hierover op 3 juni.

Nieuwe school klaar in 2028
Momenteel volgen ongeveer 100 leerlingen voortgezet speciaal onderwijs bij De Spanker. De meeste lessen vinden plaats aan het Hoefblad, terwijl twee groepen zijn ondergebracht aan de Wederiklaan. Het is de bedoeling dat alle leerlingen, ook die van de Wederiklaan, tijdelijk verhuizen naar de Troelstrasingel.

De nieuwe school op de oude locatie aan het Hoefblad moet in 2028 gereed zijn voor gebruik.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *