Vogels spotten in het Reevediep

Op zaterdag 10 mei, van 8.00 tot 10.00 uur, neemt de boswachter van Staatsbosbeheer jou mee naar het Reevediep om de daar aanwezige vogels te ontdekken. Het Reevediep is een verbindingsgeul ten zuiden van Kampen met nieuwe deltanatuur.
Vanaf de Nieuwendijkbrug heb je direct al wijds uitzicht over dit gebied. Aan de overkant gaat de wandeling verder langs de zuidoostzijde van het Reevediep met moerasvegetatie en open water. Vogels vinden hier voedsel, veiligheid, rust en broedgelegenheid. De broedperiode is nu volop hoorbaar en zichtbaar. Zangvogels zoals de kleine karekiet en rietzanger, die hebben overwinterd in Afrika, zijn nog maar kort geleden terug. Andere soorten die er mogelijk zijn te horen en te zien zijn de rietgors, Cetti’s zanger, kievit, grutto en diverse soorten eenden. En er is tevens kans op diverse soorten roofvogels, reigers en een ijsvogel.
De boswachter heeft een telescoop mee zodat iedereen de te spotten vogels van dichtbij kan zien. De lengte van de wandeling is ongeveer 4 km en gaat voor het grootste deel over een fietspad en een grasstrook. Deze vogelexcursie is ook geschikt voor geïnteresseerde kinderen vanaf 8 jaar. De kosten zijn € 10,10 en voor kinderen tot en met 12 jaar € 6,30. Honden mogen niet mee. Aanmelden is verplicht! Ga voor meer informatie en om aan te melden naar: https://www.staatsbosbeheer.nl/uit-in-de-natuur/vogels-van-het-reevediep
Tip: als je die hebt, neem dan een kijker/telescoop/fotocamera/vogelgids mee, trek wandelschoenen aan en draag kleding naargelang het weer.